Assassins’s Creed Yaratıcısının Yeni Oyunu Ancestors Tüm İnsan Evrimini Kapsayacak

Assassins’s Creed yaratıcısı Patrice Désilets, medyaya da yansıyan bir şekilde Ubisoft ile arası açıldıktan sonra yeni bir oyunla geri dönüyor. Ancestors: The Humankind Odyssey adını taşıyan bu yeni oyun ; belgesel , keşif , araştırma ve hikaye türlerinin bir karışımı olacak.

2010’daki Ubisoft^taki çıkışından sonra , Désilets , şimdi kapanmış THQ Montreal’de 166 adlı gizli bir projede çalışıyordu. Bu proje , stüdyo satışa çıkarıldığuında Ubsoft’un terslediği bir projeydi. Oyun üzerindeki çalışmalar sürerken, THQ’nun iflas fiyaskosu , Prince of Persia’nin da tasarmcısının Ubisoft ile tekrar yollarını ayırmasına sebep oldu.

Birkaç İstikrarsız yıldan sonra , Désilets Pancahe Dijital Oyunları adlı yeni bir oyun geliştirme stüdyosunu kurdu. Büyük ve cesur olmaktan korkmayan bu stüdyonun ilk projesi de Ancestors: The Humankind Odyssey olacak. Aşamalı olan bu oyun , geniş anlamda insan evrimini takip edecek. Ayaklanma ve yürüme ile alet yapımını kapsayan ilk 20 bölüm şimdiden kararlaştırılmış. Ancestors ayrıca her bölümü birbirine bağlayan bir hkayeye sahip olacak.

Games Radar ile güncel bir röportajında, Désilets , oyunun yapısını, asillik kanbağını insanların maymunvari yaratıklar olduğu döneme bağlamaya benzetiyor. Diyor ki : “Kanbağı önemlidir, değil mi? Kanbağı , bu maymuna gidiyor. Kraliçeyle bağlı bir mağara adamı var. Siz, bir şekilde, Kraliçe olmaya çalışacaksınız. Bu aileniz olacak ve büyük sıçramalar arasında bağlar mevcut olacak.”

RPG stili yenek haritaları, keşif ve diğer öğeler içerecek Ancestors: The Humankind Odyssey, günümüzde geliştirilen en ilgiç oyunlardan biri olma yolunda.

“Geçmişteki özel günlerin hikayesini anlatalım.. Ne zaman özel ve özgün şeyler yaptık? İlk bölüm ayakta durabilmekle ilgili. İşte bunun hikayesini anlatacağız. Ne zaman bunun sayesinde hayatta kaldık?”

Tanıtım videosu:

Kaynak: http://www.ausgamers.com/news/read/3526039/assassins-creed-creators-new-game-ancestors-will-span-entire-human-evolution

Leave a Reply