Evrimsel Antropoloji Yayın Programı

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz Youtube kanalımız üzerinden, evrimsel antropolojiyle ilgili yayınlar yapmaya başladık. Bu yayınlarımızı kategorize ederek, daha rahat anlaşılır olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Sizler için şimdilik her biri 6 farklı seriye dahil videolar yayınlayacağız. Tabii bunun dışında videolarımız da olmaya devam edecek.

Serilerimiz:

İnsanın Evrim Ağacı – Pazartesi Günleri 18.00
Ezgi Altınışık ile Antropogenetik – Çarşamba Günleri 18.00
Primatoloji 101 – Perşembe Günleri 18.00
3 Dakikada İnsan Evrimi – Cumartesi Günleri 18.00
Evrime Giriş
Son Gelişmeler

İnsanın Evrim Ağacı – Pazartesi Günleri 18.00

Bu serimizde, insanın evrim ağacına dahil olan diğer hominin türlerini anlatacağız. Sahelanthropus tchadensis’ten Homo floresiensis’e kadar her tür hakkında bu videolar sayesinde temel olarak bilgi sahibi olacaksınız!

Önceki bölümler için:

Ezgi Altınışık ile Antropogenetik – Çarşamba Günleri 18.00

Ezgi Altınışık, sizler için antropogenetik alanında içerikler hazırlıyor! Öncelikle, insan evrimine dair bizlere inanılmaz bilgiler sunan antik DNA çalışmalarını baz alan bu serimizde; Neandertaller, Denisovanlar, Modern İnsanlar, Homo naledi’den yaşayan akrabalarımız olan kuyruksuz iri maymunlara kadar her konuya değiniliyor!

Önceki bölümler için:

Primatoloji 101 – Perşembe Günleri 18.00

Primatoloji 101, bizim de dahil olduğumuz memeli takımı olan primatlara dair her şeyi bulabileceğiniz bir video serisi. En yakın akrabalarımız hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, kesinlikle takip etmelisiniz!

Önceki bölümler için:

3 Dakikada İnsan Evrimi – Cumartesi Günleri 18.00

Bu serimizde, insan evrimi çalışmalarında önemli konuları, sıkça duyduğumuz terimleri ve son gelişmeleri aktarmaya çalışacağız.

Önceki bölümler için:

Evrime Giriş

Evrimsel biyolojiye ait başlıca terimler üzerinde duracağımız bu serimiz, kanaldaki diğer serilerde bahsedilen konular için destekleyici nitelikte.

Önceki bölümler için:

Son Gelişmeler

Evrimsel antropoloji alanında çıkan önemli haberleri hemen duyurmaya çalışacağımız bu serimizde, odak noktamız güncellik.

Önceki bölümler için: